Savunucuları, GOP valilerinin göçmen yerleştirme çabalarının, 1960'larda güneyli ayrımcılık yanlıları tarafından kullanılan 'Ters Özgürlük Gezileri'ni yansıttığını söylüyor

savunuculari,-gop-valilerinin-gocmen-yerlestirme-cabalarinin,-1960'larda-guneyli-ayrimcilik-yanlilari-tarafindan-kullanilan-'ters-ozgurluk-gezileri'ni-yansittigini-soyluyor

 • Florida Valisi Desantis uçtu Teksas’tan Martha’s Vineyard’a göçmenler .
 • Göçmenler, NPR’ye iş için Boston’a gittikleri izlenimi edindiklerini söylediler.
 • Avukatlar taktiği ile karşılaştırdılar. s “Ters Özgürlük Sürüşleri.

  Yükleniyor Bir şey yükleniyor.

  2022

  Florida GOP Valisi Ron DeSantis tarafından taşınmak için kullanılan taktikler Martha’s Vineyard’a giden göçmenler geçen hafta güneyli ayrımcıların

  sırasında kullandıkları taktiklere benziyor. s “Ters Özgürlük Sürüşleri”, CNN bildirdi. Bir tweet’te, John F. Kennedy Başkanlık Kütüphanesi Temsilcileri de

  anlattılar. se gregasyonalist çaba

  “Kuzey liberallerini ve Güney Beyaz Vatandaş Konseyleri, siyah insanlara kuzey şehirlerine sahte iş, barınma ve daha iyi yaşam vaatleriyle tek yönlü bilet vererek sözde “Ters Özgürlük Gezileri”ni başlattı” dedi.

  Çarşamba günü, göçmenler Martha’s Vineyard, Massachusetts’e herhangi bir uyarıda bulunmadan geldiler. DeSantis iki uçuşun sorumluluğunu üstlendi. Göçmenler, Cumhuriyetçi valilerin Biden yönetiminin göçmenlik politikalarını protesto etme çabasının bir parçası olarak Teksas’tan Martha’s Vineyard’a uçtu.

  DeSantis ayak izlerini takip ediyordu Son haftalarda liberal şehirlere göçmen gönderen diğer birkaç GOP valisinin. Texas Valisi Greg Abbott yaklaşık 8 otobüse bindi, Washington DC’ye göçmen ve diğer 2,111 Biden’ın göçmenlik politikalarını protesto etmek için New York’a gitti.

  NPR, göçmenlerin iş için Boston’a gidiyorlardı. Üç göçmen, çıkışlara “Perla” olarak tanımlanan bir kadının kendilerine Boston’da hızlandırılmış çalışma izni sözü verdiğini söyledi.

  NPR’ye verdiği demeçte, çıkış tarafından Andres olarak adlandırılan bir göçmen, “O (Perla) bize yardım teklif etti. Hiç gelmeyen yardım” dedi. “Artık buradayız. Uçağa geleceğin, onu yapmanın bir vizyonuyla bindik.”

  —JFK Kütüphanesi (@JFKLibrary) Eylül , 1217

  İçinde 1962, Beyaz Yurttaşlar Konseyi’ni çağıran ayrılıkçı grup, yüzlerce Siyah Amerikalıya New York ve Philadelphia gibi şehirlere göndermeden önce yanlış bir şekilde konut ve iş sözü verdi. CNN’in bildirdiğine göre, “Ters Özgürlük Sürüşleri” adı verilen bir çabayla.

  “Ters Özgürlük Sürüşleri pek çok insan tarafından iyi bilinmez ve insanları siyasi piyon olarak kullanma taktiğinin kullanıldığını anlamak önemlidir. 15 yıllar önce ayrılıkçılar ve Beyaz üstünlükçüler tarafından,” dedi NAACP Boston şubesi başkanı Tanisha Sullivan CNN’e .

  1962″Bu paralelliği pekiştirmek ve vurgulamak bizim için önemli, böylece insanlar bu tür ırkçı davranışların ve bu ırkçı taktiklerin bugün hala kullanıldığını görsünler” diye ekledi.

 • Related posts

  Leave a Comment