Dacia, sağlam, havalı ve dış mekan için tasarlanmış 'manifesto konseptini' tanıttı

dacia,-saglam,-havali-ve-dis-mekan-icin-tasarlanmis-'manifesto-konseptini'-tanitti

dacia’nın yaşayan laboratuvarı

Dacia ‘Manifesto’ konsept otomobilini tanıtıyor ve ‘ gerekli ama havalı, sağlam,’ dış mekan için üretildi ve hem ekonomik hem de çevresel açıdan verimli. Yaklaşan bir modelin habercisi olmasa da konsept, Dacia’nın gelecekteki üretim arabalarında kullanılabilecek öncü fikirleri ve yenilikleri ile aşılanmış ‘canlı laboratuvarı’dır.

Dacia ekibi, Manifesto’nun ‘ çevre dostu, sağlam olması ve açık havada,’ şirketin doğa ve macera tutkunlarına ayak uydurma amacını cesurca ifade ediyor.

dacia manifesto conceptdacia manifesto conceptgörüntüler izniyle Dacia

kapı, pencere veya ön cam yok

Manifesto Konsepti ile Dacia ‘esasları yeniden tanımlıyor, her zamankinden daha basit ve daha özgün bir deneyim sunuyor.’ Kapısız, penceresiz, veya bir ön cam, yolcular ve çevre arasındaki engeller ortadan kaldırılır ve içeridekiler tamamen doğaya daldırılır. Ekip yorum yapıyor: Açık hava aktivitelerine hazırlanırken, sıkı bir spor yapmak kadar rahat bir şey yok. bagaj kapağı yerine çeşitli amaçlara hizmet eden çalışma yüzeyi.’

Doğanın içindeyken yolcular, akıllı telefonlarında sunulan hizmetler. Kendi Cihazını Getir yaklaşımıyla, markası, yolcuların bir akıllı telefonu gösterge panosuna ve araç bilgisayarına tam olarak entegre etmelerini sağlar. Bu sistem, Dacia’nın mevcut modellerinin çoğunda zaten mevcut ve gelecekte gelişmeye devam edecek. Bu arada, bir ‘YouClip’ sistemi, çeşitli modüler aksesuarların araca sabitlenmesine olanak tanır; bu, gelecekteki Dacia modellerine yerleştirilecek öncü bir fikirdir.

Manifesto teklifleri tek bir far, ‘ihtiyacınız olan tüm ışığı sağlıyorsa neden iki tane kullanıyorsunuz?‘ Bu tek lamba, güçlü bir fener olarak kullanılır.

dacia manifesto concept

güçlü manifesto konsepti: dış mekan için tasarlandı

Dayanıklılıkları ile bilinen Dacia’nın otomobilleri, dış mekan aktiviteleri için güvenilirdir. Dacia, Manifesto Konseptinin sınırları daha da zorladığını ve insanları ve doğayı birbirine bağlayarak bir arabayı bir arabulucuya dönüştürdüğünü belirtiyor. Manifesto Concept, 4 tekerlekten çekiş, çok cömert sürüş yüksekliği, büyük tekerlekler ve en zorlu arazilere dayanacak şekilde yapılmış bir gövde dahil olmak üzere tüm arazi özelliklerine sahiptir. Su geçirmezdir: İçini jet yıkayıcı ile temizleyebilirsiniz. Dahası, çıkarılabilir koltuk kaplamaları saniyeler içinde uyku tulumu haline gelir.

Pratikliğine ek olarak, otomobilin portbagajı ve yeniden yapılandırılabilir taşıyıcı çubukları bir dizi yükü kaldırabilir. Dacia, yakında Duster’a gelecek olan Sandero Stepway ve Jogger’da bulunan yenilikçi modüler tavan çubukları ile bu alanda zaten mükemmellik gösterdiğini yorumluyor. Özel ve çıkarılabilir bir pil, bir ev prizi aracılığıyla güç sağlar ve Manifesto Concept’i güç gerektiren tüm açık hava etkinlikleri için bir enerji kaynağına dönüştürür.’

dacia manifesto concept

eko-akıllı bir tasarım

Manifesto Concept ile marka,

‘minimum çevresel ayak izine sahip bir araç vizyonunu sergiliyor. Kompakt ve hafif tasarımı ile daha az enerji tüketir. Grup, “verimlilik arayışının Dacia serisinde çok eskilere dayandığını” iddia ediyor – örneğin Jogger 09yedi koltuklu rakiplerinden kg daha hafif. Manifesto Concept’in ana plastik gövde parçaları, önemli miktarda geri dönüştürülmüş malzeme içerir. Starkle® adı verilen, benekli efektli, önceden işlenmiş polipropilenden yapılmıştır. doğal malzemelerle – yani gösterge panelini saran mantar. ‘En yeni Dacia modellerinde olduğu gibi dekoratif krom kaplama gitmiş. Konsept havasız lastikler, tasarruf kadar çevre dostu olmayı da hedefledikleri için bir başka yenilikçi özelliktir. Temel ilke dayanıklılıktır, çünkü lastikler delinmez ve araç ömrü boyunca dayanır.’

2022dacia manifesto concept

David Durand , Dacia Tasarım Direktörü Manifesto hakkında yorum yapıyor: Dacia’da bunu gerçek tutmayı seviyoruz. Yeni fikirler geliştirip keşfederken, onları 3B simülasyonların ötesine geçmemiz ve gerçek hayatta nasıl göründüklerini görmemiz gerektiğini hissettik!

Bir tasarımcı nesnesi olmanın yanı sıra, Manifesto Konsept vizyonumuzu da kapsıyor. ve çok çeşitli yenilikleri bir araya getirir – bazıları aşırı uygulama gerektirir, ancak yine de müşteriler için uygun maliyetlidir. Gelecekteki Dacia modellerinde bunlardan birkaçını kullanacağız.’

dacia manifesto conceptdacia manifesto concept

Lionel Jaillet, Dacia Ürün Performans Direktörü, devam ediyor: Marka vaadimizi güçlendiren, temel unsurlara odaklanan ve araçlarımızı açık hava etkinlikleri için uyarlayan bir ürün yelpazesi oluşturmak istiyoruz. Modellerimizin ötesinde, müşterilerimizin ihtiyaçlarına ve yaşam tarzlarına daha da yakın olan yenilikçi özellikler üzerinde de çalışıyoruz.

Manifesto Konsepti denemek ve taklit etmek için bir ‘laboratuvar’dır. yeni fikirler. Bugün görebileceğiniz sürüm, biz keşfetmeye devam ettikçe gelişmeye devam edecek! Bu yüzden sonraki modelleri kaçırmayın: Her zamankinden daha akıllı, her zamankinden daha açık hava aktivitelerine uygun hale gelecekler ve her zamankinden daha fazla Dacia!