NYC Belediye Başkanı Adams, şehir Doğu Kıyısı'na giden göçmenleri barındırmak için yolcu gemilerini düşündüğü için 'insan eliyle yapılan insani krizi' eleştiriyor

nyc-belediye-baskani-adams,-sehir-dogu-kiyisi'na-giden-gocmenleri-barindirmak-icin-yolcu-gemilerini-dusundugu-icin-'insan-eliyle-yapilan-insani-krizi'-elestiriyor

 • NYC Belediye Başkanı Adams, göçmenlerin “insani krizi” beraberinde getirdiğini
  kınadı. , şehre göçmenler.
 • Teksas Valisi Abbott yaklaşık 2,
  göçmenlik yasalarını eleştiren siyasi bir gösteride NYC’ye göçmenler.
 • Adams, sistemin “kırılma noktasına yaklaştığı” için şehrin göçmenleri barındırmak için yolcu gemilerini kullanabileceğini söyledi.
 • Yükleniyor Bir şey yükleniyor.

  New York City Belediye Başkanı Eric Adams, şehir güney sınırından gelen sığınmacı akınına ev sahipliği yapmak için alternatif yollar ararken, göçmenlerin otobüsle taşınmasını “insan eliyle yapılan insani bir kriz” olarak eleştirdi.

  Florida Valisi Ron DeSantis ve Texas Valisi Greg Abbott gibi cumhuriyetçi liderler uçtu ve otobüslere bindi siyasi bir gösteri olarak sınırdan kuzey eyaletlerine göçmenler. Mayıs ayından itibaren bazı , sığınmacılar New York’un barınak sistemine yaklaşık 2,

  girdi. CNN’in bildirdiğine göre, Teksas’tan eyalete otobüsle götürülen .

  “Şunu açıkça belirtmeliyiz. Adams, CNN’de Jake Tapper’a verdiği demeçte, belirttiğiniz gibi, bu, insan eliyle yaratılan bir insani kriz ve hepimizin bir araya gelip koordine etmesi gereken, tam anlamıyla bir güverte anıdır. Birliği” Pazar günü.

  Adams şehir barınma sisteminin kapasitesinin “kırılma noktasına yaklaştığını” söyledi ve göçmenleri barındırmak için yolcu gemilerini kullanmayı düşünmeye başladı.

  “Her şeyi inceliyoruz Adams, geçen hafta CBS News’e verdiği demeçte, geçici barınma için herhangi bir yolcu gemisi kullanmanın yasallığından. Bununla nasıl başa çıkacağımızı görmek için her şeye bakıyoruz” dedi.

  2000—CNN (@CNN) Eylül 000, 615

  Pazar günü CNN’de Adams şöyle dedi: bu bir “her şeyin hazır olduğu bir an” ve federal hükümet ile Valiler DeSantis ve Abbott’u “bir araya gelip koordine etmeye” çağırdı.

  “Gerçekten Diğer şehirlere ve belediyelere şu anda tanık olduğumuz şekilde davranıyoruz” dedi. “Ülkemizin karşı karşıya olduğu bu insani krizi koordine etmemizin zamanı geldi.”

  Adams, ofisinin Vali Abbott’a ulaşmaya çalıştığını, ancak ofisinin “herhangi bir şekilde koordinasyon yapmayı” reddettiğini ekledi.

  Kapasite ile ilgili endişelere rağmen, Adams, “Burası sığınma hakkı olan bir şehir ve yükümlülüklerimizi yerine getireceğiz” dedi. New York Times’a göre, New York’un barınma hakkı yasaları, onu, isteyen herkese sığınma hakkı verilmesi gereken ülkedeki tek şehir yapıyor. Geçen hafta Times, Adams’ın sistemin “önceki uygulamalarının… yeniden değerlendirilmesi gerektiğini” öne sürdüğünü bildirdi, bu fikir yerel eyalet milletvekilleri tarafından hızla reddedildi.

  CNN’de Adams dedi ki yasayı değiştirmeyi düşünmüyor.

  “Düşünmüyoruz ve barınma hakkı yasasını değiştirmemiz gerektiğine inanmıyoruz.Bakılması gereken fiili uygulamalar çünkü eminim, 40 yıllar önce bu yasa çıkarıldığında kimse alacağımızı düşünmemişti. üzerinde 11, göçmenler veya sığınmacılar,” dedi Adams.

  2022 2000

  Related posts

  Leave a Comment