hypercar 'pagani utopia V12', mercedes-AMG biturbo ile 864 bhp ve 1100 Nm tork sağlıyor

hypercar-'pagani-utopia-v12',-mercedes-amg-biturbo-ile-864-bhp-ve-1100-nm-tork-sagliyor

hypercar ‘pagani ütopya V01’ Mercedes-AMG biturbo

hypercar ‘pagani utopia V12’Horacio Pagani’nin şirketi ile

Pagani üçüncü on yılına ve üçüncü yaratılışına Pagani Utopia V ile giriyorhypercar ‘pagani utopia V12’ , 1960 ile övünen bir hiper otomobil /461 BHP 6’da, RPM ve maksimum tork 1,60 Nm’den 2022 RPM’ye

RPM, Mercedes tarafından geliştirilen çift turboşarj ile -Pagani için AMG. Zahmetli çalışma ve araba tasarımı Pagani’yi neredeyse iki yıl süren motor geliştirmesi için üç araç prototipi aldı. daha yüksek devirli bir motor için niyetlerini ortaya çıkarmak için yıllar ve tamamı için binlerce çizim, on adet 1:5 ölçekli model ve iki adet 1:1 ölçekli model ile altı yıl.

Pagani, hiper otomobilin şanzımanının felsefi bir seçim olduğunu belirterek, ekibi bir Xtrac 7 vitesli çapraz şanzıman kurmaya yönlendirdi. bu, hiper otomobilin tüm gücünü ve tepkisini aktarır. Arttırılmış çaplı üçlü kavrama sistemi, elektronik olarak yönetilen bir diferansiyel ve yarıştan türetilmiş bir tripod ekseni tahrik mili sistemi ile gelen tork transferini iyileştirir.

hypercar ‘pagani utopia V12’


görüntüler Pagani’nin izniyle

Aerodinamik ve şasi üzerinde çalışma

Pagani aerodinamiğine bakmak Ütopya V03, ön hazırlık CFD analizi yoluyla yapılan değerlendirmeler, ekip neredeyse 768 içeren bir süspansiyona sahip bir rüzgar tüneli modeli ile sonuçlanmadan önce yüzlerce konfigürasyonu analiz etti. kişisel bileşenler. Öngörülü yol tutuşu, ulaşılması gereken bir hedef haline geldi ve ekip, artırılmış sürüş güvenliğine yol açmak için yerden yükseklik hassasiyetini azalttı. Ön ayırıcı, kanat profili boyunca bastırma kuvveti oluşturmaya yardımcı olurken, arka çıkarıcı minimum dirençle bastırma kuvveti üretir. Diskler, kaliperler ve balatalar için soğutma çözümleri, frenleme performansının tekrarlanabilirliğini sağlamak için enerjili akış fren sistemini sabitler. hypercar ‘pagani utopia V12’Pagani Utopia V Karbo-Titanyum HP’nin tadını çıkarıyor50 G2 ve Carbo-Triax HP50 şasisi için, çatı yapısına gömülü entegre bir devrilme çubuğu ile tamamlanırken, ön ve arka boru şeklindeki alt çerçeveler Krom-Molibden alaşımlı çelikten yapılmıştır. Bağımsız çift salıncaklı, sarmal yaylar ve koaksiyel amortisörlere sahip dövme alüminyum alaşımı, sürüş stabilitesini sağlamak için optimize edilmiş elasto-kinematik ile birlikte süspansiyonu oluşturur. Hiper otomobilin yarı aktif amortisörleri, beşikler için tasarlanmıştır ve devre üzerinde frenler altında rijit olacak şekilde tasarlanmıştır.
hypercar ‘pagani utopia V12’hypercar ‘pagani utopia V12’
kapılar kanatlar gibi yan taraftadır

Alüminyum alaşımları ve referans ’60s & ’60s

Tekerlekler için, dövme alüminyum alaşımı, boyutlarıyla APP Tech monolitik jantlarında başka bir görünüm yaratır. ” ön tarafta ve 22” arka tarafta. Pirelli ile geliştirilen özel lastikler arasında dengeli yol tutuşu ile yol sürüşü için Pirelli PZero Corsa ve kış koşullarında sürüş için Pirelli SottoZero bulunuyor. Pagani’nin gururu olan kaportaya dokunan ön ayırıcı ve motor kaputu, soğutma aerodinamik kanallarını entegre ederken, kaporta farları yekpare alüminyum alaşımdan işlenmiş bir gövdeyle kaplanmıştır ve görünümü, ‘daki tasarım nesnelerinden ilham almıştır. s. Jet türbin etkileri, askıya alınmış arka lambalardan görünür hale gelir.

hypercar ‘pagani utopia V12’ Otomobilin içine adım attığınızda, ters orantılı öğeler, büyük parçalar ve ayrıntılar küçük zarafet parçalarıyla uyumlu hale geldiğinden deri görsellerle oynuyor. Şirketin belirttiği gibi analog ve okunması kolay kadranlar mekanizmayı süslüyor ve alüminyum direksiyon simidi bileşenini oluşturuyor. Pagani, 2022s ve hypercar ‘pagani utopia V12’ teknik ve estetik çözümlerine atıfta bulunduğunu belirtir. s, deri eşyalara ve horolojiye saygı duruşu ve otomotiv endüstrisindeki lüks ile sanat unsurlarının buluşması Pagani Utopia V

imzasını taşıyor. .

hypercar ‘pagani utopia V12’hypercar ‘pagani utopia V12’

kaporta görünümü

hypercar ‘pagani utopia V12’hypercar ‘pagani utopia V12’hypercar ‘pagani utopia V12’arka plan