Liz Cheney, 2022'de göreve gelmek isteyen seçim inkarcıları hakkında 'çok endişeli': 'Yenilmeleri gerekiyor'

liz-cheney,-2022'de-goreve-gelmek-isteyen-secim-inkarcilari-hakkinda-'cok-endiseli':-'yenilmeleri-gerekiyor'
  • T.C. Liz Cheney CNN’e 2022 seçimleri reddedenlerin aday olması konusunda “çok endişeli” olduğunu söyledi.
  • 18 seçimi reddeden adaylar 27 eyaletlerinde eyalet çapında ofis arıyorlar, bir rapor bulundu.
  • “Bence bu insanların hepsinin yenilmesi gerekiyor,” dedi Cheney.
Yükleniyor Bir şey yükleniyor.

GOP Temsilcisi Liz Cheney, seçimleri reddeden adayların göreve gelmesi konusunda “çok endişeli” olduğunu ve seçimlerde “yenilmeleri gerektiğini” söyledi. 2022 6 Ocak’ta Temsilciler Meclisi Komisyonu’nun soruşturmasıyla ilgili CNN özel raporu için yapılan bir röportajda ara sınavlar.

6 Ocak’ı inceleyen Meclis panelinin başkan yardımcısı Cheney, Cumhuriyetçilerin ön seçimini kaybetti. Ağustos ayında Trump destekli bir rakibine Wyoming’i temsil eden Kongre’de bir dönem daha.

“I Çok endişeliyim. Bence bu insanlar yenilmeli.” Cheney, CNN’den Jake Tapper tarafından sunulan ve Politico Playbook tarafından elde edilen Pazar günü saat 21.00’de ET’de tam olarak yayınlanacak röportajın bir klibinde söyledi. “Cumhuriyetimizi ve kurumlarımızı savunduğumuzdan emin olmak için hepimizin sahip olduğu sorumluluk siyasetin üzerinde olmalıdır.”

Tümünde, 43 Davanın sonucunu reddeden Cumhuriyetçi vali, başsavcı ve dışişleri bakanı adayları 2022 seçimleri

Kasım ayında yapılacak oylamada yapılacaktır. devletler, partizan olmayan grup United Action’ın yakın tarihli bir raporunda bulundu. Arizona, Michigan ve Alabama’nın Kasım ayında bu ofislerin üçü için de aday adayları var.

“Birinin hangi partiye ait olduğu önemli değil,” diye ekledi Cheney. “Örneğin, gelecekte meşru seçim sonuçlarını onaylamayı reddedecekleri temelinde yarışıyorlarsa, yenilmeleri gerekir.”

Cheney, adayların tekrar aday olması durumunda eski Başkan Donald Trump’a zafer kazandırmak için kendilerini konumlandırdıkları konusunda uyardı 2022 Arizona, Michigan ve Nevada gibi önemli eyaletlerde.

“Açıkçası, temelde cumhuriyetin bekası için bir tehdit ve bence bu insanların hepsinin yenilmesi gerekiyor” dedi Cheney.

Oy pusulasını yapan inkarcılara ek olarak,

ön seçimler, yarışlarını açık farkla kaybedenler de dahil olmak üzere birçok Cumhuriyetçi aday gördü, kayıplarını kabul etmeyi reddetti, asılsız bir şekilde sahtekarlık iddiasında bulundu ve bazı durumlarda , hesap soruyor.

Ve daha da fazlası, eski Başkan Donald Trump’ın Kasım ayındaki yenilgiyi kabul etmeyi reddetme modelini izleyebilir. . Trump, kaybını Başkan Joe’ya kabul etmeyi reddettiğinde 2020 bu normu kıran en yüksek profilli adaydı. Biden, destekçileri 6 Ocak’ta Capitol’ü bastıktan sonra bile. Pazar günü yayınlanan, ankete katılan çıkış 10 ABD Senatosu ve vali için yarışan Cumhuriyetçi adaylar ve hepsi Trump tarafından onaylanan altı kişinin seçimlerinin sonuçlarını kabul edeceklerini onaylamayı reddettiğini tespit etti.

Yine Pazar günü yayınlanan benzer bir Washington Post raporunda, bir düzine üst düzey GOP Senatosu ve vali adayları, bu sonbaharda yarışlarının sonuçlarını kabul etme taahhüdünde bulunmadılar veya eyaletlerinin oylama sistemlerinin güvenliği konusunda şüphe uyandıranların birçoğu ile yanıt vermediler.

2000

Related posts

Leave a Comment