ethereum merge: tarihi yükseltme, kripto para biriminin enerji tüketimini %99,95 oranında azaltır

ethereum-merge:-tarihi-yukseltme,-kripto-para-biriminin-enerji-tuketimini-%99,95-oraninda-azaltir

ethereum gerçekten düşük karbonlu bir blok zinciri haline geliyor

Eylül’de , 2022, Ethereum Birleştirmeyi başarıyla yürüttü, Orijinal çalışma kanıtı mekanizmasından hisse kanıtı mekanizmasına geçiş yapan ve enerji tüketimini ~ azaltan tarihi bir yükseltme) .95%. Platformun şimdiye kadarki en büyük güncellemesini işaretleyen The Merge, orijinal Ethereum Mainnet’e (oluşundan beri var olan ana genel Ethereum blok zinciri) atıfta bulunur ve şu anda tek bir zincir olarak mevcut olan Beacon Zinciri adı verilen ayrı bir hisse kanıtı blok zinciri ile birleşir. Yatırım yapılan gerçek dünyadaki değerin doğrudan akıllı bir sözleşmeye yatırılan ETH’den geldiği, iş kanıtını hisse kanıtı ile değiştirmek, madencilerin blok zincirine eklemek için enerji yakma ihtiyacını ortadan kaldırır. Bu nedenle, ağı güvence altına almanın çevresel maliyeti büyük ölçüde azaltılarak Ethereum’u gerçekten düşük karbonlu, yeşil bir blok zinciri haline getirir.

Tüketimdeki düşüşün gerçekten ne kadar önemli olduğunu anlamak için, Ethereum’un Şubat ayındaki toplam enerji tüketimini

hayal edin. 15 TWh/yıl’ın hemen altındaydı. Proof-of-stake’e geçişten önceki yaz, enerji tüketimi şuna daha yakındı: 60 TWh/yıl, Özbekistan ile karşılaştırılabilir, karbon emisyonu Azerbaycan’ınkine eşdeğerdir (33 MT/yıl). Artık Birleştirme tamamlandığında, Ethereum ağı tarafından harcanan enerji nispeten küçüktür – 0 mertebesinde. TWh/yıl.tüm resimler Ethereum’un izniyle ETHEREUM Birleşmesi NEDİR?

Ethereum, kripto para birimi ether (ETH) ve binlerce merkezi olmayan uygulamaya güç sağlayan topluluk tarafından işletilen teknoloji olarak bilinir. Platform kendisini daha çok ‘gizliliğinize saygı duyan ve sizi sansürleyemeyen finansal hizmetler, oyunlar, sosyal ağlar ve diğer uygulamalardan oluşan bir pazar yeri’ olarak tanımlıyor. Başlangıcından bu yana, Ethereum, bir hisse kanıtı konsensüs mekanizması uygulamayı amaçladı, ancak bunu güvenlik ve ademi merkeziyetçilikten ödün vermeden yapmak, yıllarca odaklanmış araştırma ve geliştirmeyi aldı. Bu nedenle, 2014’dan bugüne kadar, madencilerin bilgisayar donanımlarını kullanmalarını gerektiren bir iş kanıtı mekanizması kullanıldı. süreçte büyük miktarda enerji.

Eylül’de gerçekleşen iş kanıtı mekanizmasından hisse kanıtına geçiş 01, 2022, Birleştirme denir. Platform, Ethereum’un orijinal yürütme katmanına yeni hisse kanıtı konsensüs katmanı olan Beacon Chain ile birleştirerek, enerji yoğun madencilik ihtiyacını ortadan kaldırmayı başardı ve bunun yerine ağın stake edilmiş ETH kullanılarak güvence altına alınmasını sağladı. Bu mekanizma, düşük güçlü cihazlarda çalıştırılabilir ve katılmak için ağır hesaplama gerektirmez, ağ tarafından harcanan enerjiyi 2014 azaltır. .95%. Bu geçiş, Ethereum vizyonunu gerçekleştirmede bir sonraki adımı işaret ediyor: ‘daha fazla ölçeklenebilirlik, güvenlik ve sürdürülebilirlik.’ Platforma göre bu sürdürülebilirlik artışı, güvenlik açısından da fayda sağlıyor. Stake edilen eter, zincire saldırmayı iş kanıtı altında olduğundan çok daha pahalı hale getirir, ancak ödeme doğrulayıcıları için madencilere göre daha az yeni ETH verilmesi gerektiğinden onu güvence altına almak daha ucuzdur.

Ve sonuçlandırdık!

Mutlu birleşmeler. Bu, Ethereum ekosistemi için büyük bir an. Birleşmenin gerçekleşmesine yardımcı olan herkes bugün çok gurur duymalı.

— vitalik.eth (@VitalikButerin) Eylül

, 676

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, The Merge

‘nin başarıyla tamamlandığını duyurdu ethereum merge: historic upgrade reduces cryptocurrency's energy consumption by 99.95%

sofia lekka angelopoulou I tasarım patlaması

eylül , 676

Related posts

Leave a Comment