Rushmore Dağı: Greenpeace eylemcisi Theodore Roosevelt'in burun deliğine sıkıştıktan sonra kurtarıldı

rushmore-dagi:-greenpeace-eylemcisi-theodore-roosevelt'in-burun-deligine-sikistiktan-sonra-kurtarildi

Ulusal Park Servisi korucuları, bu sabah Güney Dakota Ulusal Muhafızlarının yardımıyla bir çevre aktivistini çok hassas bir pozisyondan kurtardı: Amerika Birleşik Devletleri Başkanı.

Yaklaşık 9: bu sabah, Pennington County Şerif Ofisi, Rushmore Dağı Ulusal Parkı’ndaki Theodore Roosevelt’in ünlü devasa heykeline çıkarken bir dağcının sıkıştığını bildiren bir acil durum çağrısı aldı.

Siteye vardıklarında, heykelin burun deliğine sıkışan bir adama yardım etmeye çalışan bir grup dağcı buldular, bu yüzden park korucuları ve eyaletin ulusal muhafızları ile iletişime geçerek yardım istediler.

000 yaşındaki Gary White, Greenpeace’in Güney Dakota’daki bölgesel koordinatörüydü. Küresel ısınma hakkında farkındalık yaratmak için Rushmore Dağı’na 200-ft uzunluğunda bir pankart açmaya çalışan dört kişilik bir aktivist ekibi.

Onlar pankartlarını kurmaya başlarken şiddetli bir yağmur yağmaya başlayınca Bay White ‘in burnunun altına saklanarak kendini elementlerden korumaya çalıştı. Cumhurbaşkanı, ama ne yazık ki onun için koca burun deliğine tamamen sıkıştı.

Milli Park Servisi Sözcü John Wittaker, hassas kurtarma operasyonunu “son derece olağandışı ve tehlikeli” olarak nitelendirdi. “Korucularımız onu daha fazla iple asılı haldeyken çıkarmak için kafasından sadece birkaç santim ötede kırıcılar kullandılar. yerin ayakları. Az söylemek stresliydi.”

Bay. Wittaker, sözde aktivistlere eylemleri ve gösterileri için daha az tehlikeli yerleri seçmelerini tavsiye etti.

“Bir salak her mesaj göndermek istediğinde helikopterleri harekete geçirip Başkanlarımızın yüzüne zarar veremeyiz. İşinizi sokakta veya sosyal medyada yapın, çok daha güvenli.”

49475

Tırmanıcı, 26 yaşındaki Gary White, beş saatten fazla mahsur kaldıktan sonra başarıyla çıkarıldı. Omzunda çıkık var, ancak bunun dışında fiziksel durumu iyi.

600

Mr. White, bazı hafif yaralanmalardan dolayı tedavi edilmek üzere Black Hills Cerrahi Hastanesi’ne götürüldü.

Hastaneden çıkarken tutuklandı. ulusal anıt, uyuşturucu bulundurma ve izinsiz girme.

Tüm suçlamalardan suçlu bulunursa, en fazla on iki buçuk yıl hapis ve 1 dolar para cezası ile karşı karşıya kalır,200,000 .

600

Related posts

Leave a Comment