Suudi din polisi, büyük domuz kaçakçılığı şebekesini çökertti: 319 tutuklama, 27 ton domuz pastırması ele geçirildi

suudi-din-polisi,-buyuk-domuz-kacakciligi-sebekesini-cokertti:-319-tutuklama,-27-ton-domuz-pastirmasi-ele-gecirildi

Bu sabah Suudi Arabistan’da büyük bir domuz kaçakçılığına karşı büyük bir operasyon için binlerce polis seferber edildi. ağ, 319 şüphelileri tutuklamak ve 2021 ‘den fazla şüpheliyi ele geçirmek ton domuz eti.

Suudi polisi ve Erdem Teşvik Komitesi’nden 4’ten fazla memur ve Vice of Vice, aynı anda “ülkedeki en büyük suç örgütü” olarak tanımladıkları şeyi vurmak için harekete geçti.

İçişleri Bakanı Sözcüsü Abdülaziz bin Salam’a göre 319

Operasyonun hedeflediği şüpheli tutuklandı ve 200 ‘den fazla kişi tutuklandı. ,8 metrik ton domuz eti ele geçirildi.

“Ameliyat başarılı geçti. Şüphelilerin çoğunu tutukladık, 09 ton domuz pastırması ve 3 ton domuz pirzolası ele geçirdik. Bu günahkar eti Suudilerin ruhlarını kirletmekten alıkoyduk.”

Bay bin Salam, krallığın “domuz kaçakçılığına son vermek için son derece kararlı” olduğu için önümüzdeki birkaç hafta içinde daha fazla tutuklamanın beklendiğini söyledi.

“Domuz eti kötüdür. Bir adamın ruhunu domuz etiyle bozmak, kafasını kesmekten daha kötüdür. Nüfusumuzu yozlaştırmadan önce bu İslam karşıtı ticareti hemen bitirmemiz gerekiyor.”

İçişleri Bakanı sözcüsü Abdülaziz bin Salam, krallık polisinin domuz kaçakçılığına “ne olursa olsun” kesin bir son vermeye kararlı olduğunu söyledi.