açık deniz yüzer rüzgar türbini 'seatwirl' voltajı stabilize etmek için kinetik enerji depolar

acik-deniz-yuzer-ruzgar-turbini-'seatwirl'-voltaji-stabilize-etmek-icin-kinetik-enerji-depolar

Seatwirl dalgalanan voltajları düzenlemede

İsveççe rüzgar türbini şirketi SeaTwirl, türbinlerinde kinetik enerjinin depolanmasının patentini aldı ve şirket, türbinlerin dönme hızını optimize etmeye yardımcı olabileceğini belirtti. bir rüzgar türbini ve voltaj dalgalanmalarını stabilize eder. Şimdiye kadar şirketin bu patenti Fransa, El Salvador, Birleşik Krallık, İrlanda ve ABD’de bulunuyor. Çözüm, voltaj dalgalanmalarının rüzgar hızındaki değişikliklerden kaynaklandığı rüzgar gücüyle ilgili bir sorundan kaynaklanmaktadır. Şirket, çözümün kütleyi dönme merkezine veya dönme merkezine hareket ettirerek çalıştığını belirtiyor. Bunu yaparak, çıkış gücü daha az rüzgarla korunabilir ve böylece elektrik şebekesindeki dalgalanmaları azaltmak için optimize edilebilir. ‘Bir piruet yaparken daha hızlı dönmek için kollarını vücuduna doğru çeken bir artistik patinajcı ile aynı prensiptir,’ firma yazıyor.
görüntüler SeaTwirl’in izniyle

Diğer patentler arasında daha yüksek dayanıklılık rüzgar hızları

Diğer patentler SeaTwirl

kanatlarını düz hale getirmek için katlayabilen ve böylece çok daha yüksek rüzgar hızlarına dayanabilmesini sağlayan dinamik bir türbin; Jeneratörü ve yatakları barındıran, deniz seviyesine yakın bir yerde tekne ile değiştirilebilir hale getiren, üstünde ve altında ayrı ünitelere sahip bölünebilir bir türbin; ve türbinin arızalanması durumunda su bazlı acil durum freni. Şirket, S1 adlı prototipini ilk olarak İsveç’in Lysekil açıklarında 2015 konuşlandırdı. S1, enerji şirketlerine açık deniz rüzgarı için bir test platformu sunan küçük 30 kW’lık bir türbindir. güç ve elektrik kesintilerine eğilimli uzak bölgelerde dizel jeneratörlere alternatif.

offshore floating wind turbine ‘seatwirl’ stores kinetic energy to stabilize voltageoffshore floating wind turbine ‘seatwirl’ stores kinetic energy to stabilize voltage

tesisin görselleştirilmesi

1 MW dereceli kapasite SeaTwirl S2x geliştirme aşamasındadır

S1 derinliğine yerleştirilmiştir. minimum kırılabilir hareketli parçalı sayaçlar, ‘bu, daha az aksama süresi ve daha fazla çıktı anlamına gelir,’ şirketin tabiriyle. SeaTwirl ayrıca ağırlık merkezi düşük olduğu için yapısının stabil olduğunu ve suyun ağırlığı desteklediğini belirtiyor. Rulmanlar üzerindeki stresi azaltan rüzgar türbini. Şirket, S1’den itibaren 2023 tarafından tamamlanması planlanan 1 MW kapasiteli SeaTwirl S2x’i geliştiriyor. Şirket, S2x’in düşük maliyetli, daha az karmaşık olacağını ve ‘den bu yana daha az kesintiye sahip olacağını belirtiyor. az sayıda hareketli parçası var, bu da daha fazla çalışma saati anlamına geliyor’ şirket belirtiyor.