Kabil genelevlerinde Taliban'ın ele geçirilmesinden sonra kadın fahişelerin yerini seks koyunları ve develer alıyor

kabil-genelevlerinde-taliban'in-ele-gecirilmesinden-sonra-kadin-fahiselerin-yerini-seks-koyunlari-ve-develer-aliyor

Taliban zaferinden önce Kabil’de faaliyet gösteren bir düzine genelev, seks işçilerinden İslamcılar tarafından boşaltılmış, yerlerine cinsel aktivite için kullanılan koyun ve develer konmuştur.

)Yeni Taliban rejiminin Afgan kadınlarının çalışmaya ve kamusal yaşama katılmalarına izin vereceğine dair vaatlerine rağmen, silahlı isyancılar Kabil’de barlar ve genelevler de dahil olmak üzere birçok “İslam karşıtı” işletmeyi çoktan kapattılar.

Çeşitli kaynaklar, Taliban savaşçılarının kadınları Kabil’deki çeşitli genelevlerden zorla çıkardığını ve şeriata ve İslam hukukuna uygun olarak koyun ve develerle değiştirdiğini bildirdi.

İnsan Hakları İzleme Örgütü’nün Afganistan’daki bölge müdürü Margaret Smith’e göre bu, “hayvanlardan daha kötü muamele gördüğünü” söylediği Afgan kadınları için önemli bir gerileme.

“Taliban rejiminde koyunlar ve develer kadınlardan daha fazla hakka sahiptir. Onlar için eğlence için seks hayvanlarla birliktedir. Kadınlar sadece çocuk doğurmak ve büyütmek için tasarlanmış yürüyen rahimlerdir.”

Hanım. Smith, bunun “sadece bir ilk adım” olabileceğinden ve kadınların yeni rejim tarafından kademeli olarak kamusal yaşamdan tamamen atılabileceğinden korkuyor.

“Dünyanın en eski mesleği olan kadınların yerlerini hayvanlarla değiştirmelerini yasakladılar. Onları aşağılamak için kadın sekreterleri maymunlarla değiştirirlerse şaşırmam.”

49412

Geçtiğimiz günlerde onlarca Afgan seks işçisi önceki rejimin izin verdiği çeşitli genelevlerden atılarak yerine yenisi konuldu. şeriata uygun olarak “cinsel hayvanlar” tarafından.

1990

Taliban yönetimi sırasında 1990s, insan fahişeliği şiddetle bastırılırken ülke genelinde onlarca hayvan genelevine izin verildi.

Grubun uluslararası tanınma arayışında olan yeni liderliği, insan hakları, özellikle de kadın hakları konusunda çeşitli vaatlerde bulundu.

Kabil’deki seks işçilerine yönelik muamele, İslamcı örgütün bu konuda hala son derece katı olduğunu gösteriyor. aleni vaatlerine rağmen şeriatı uygulaması.

1990

Related posts

Leave a Comment