Aşırı premenstrüel sendrom nedeniyle 19 cinayetten sorumlu olmayan kadın

asiri-premenstruel-sendrom-nedeniyle-19-cinayetten-sorumlu-olmayan-kadin

Springfield, Missouri | cinayetlerle suçlanan bir kadın, oybirliğiyle yapılan bir jürinin Premenstrüel Olduğuna karar vermesinin ardından suçlarından cezai olarak sorumlu bulunmadı. disforik bozukluk (PMDD) onu periyodik olarak “son derece şiddetli ve dengesiz bir psikopata” dönüştürdü.

49 yaşındaki Jennifer Walters cinayet ve ile suçlandı. 33 tarihleri ​​arasında işlenen saldırılar ) ve 2019 Missouri genelinde dört farklı ilçede.

Premenstrüel disforik bozukluk (PMDD), premenstrüel sendromun (PMS) aşırı bir versiyonu, durumunun yaklaşık 500 kat daha yoğun olduğunu iddia ediyor. adetinin başlamasına bir iki hafta kala “kontrolünü tamamen kaybeder”.

Jüri bu sabah 8 aylık bir yargılamanın ardından “cezai sorumlu olmadığına” karar verdi. zihinsel bozukluk nedeniyle” ( NCRMD) tüm suçlamalarda.

Avukatı, Bay Michael Heinz, kararı adet öncesi bozukluğun bir akıl hastalığı olarak tanınması için önemli bir içtihat olarak nitelendirdi.

“Feminist örgütler yıllardır PMS’nin bir akıl hastalığı olarak tanınmasına karşı çıkıyorlar, ancak bu yargı sonunda sosyal bir tabuyu kırmış olabilir.”

Bay. Heinz şaka yollu bir şekilde, duruşmanın sürdüğü sekiz ay boyunca müvekkilinin döneminden önceki haftalarda görüşmekten kaçınması gerektiğini söylüyor.

“İlk ay dikkatli değildim ve kasığıma tekme attıktan sonra neredeyse kravatımla boğuyordu. Görüşmelerimizi onun adet döngüsüne göre ayarlamayı öğrendim!” )

Hanım. Walter’ın avukatı Michael Heinz, müvekkilinin suçsuz bulunmayı hak ettiğini söyleyerek, “açıkça dengesiz ve zamanın yarısında akıl hastası olduğunu” iddia etti.