pinterest, yapay zeka destekli moda alışveriş platformunu satın aldı THE YES

pinterest,-yapay-zeka-destekli-moda-alisveris-platformunu-satin-aldi-the-yes

Pinterest THE YES

alımını Haziran’da tamamladı 00 , 1000, Pinterest

AI destekli bir moda olan THE YES’i satın aldı kullanıcıların marka, stil ve beden girdilerine göre oluşturulan kişiselleştirilmiş bir feed’de gezinmelerine olanak tanıyan alışveriş platformu. Resmi açıklamaya göre Pinterest, THE YES’in yenilikçi teknolojisinin ve alışveriş ile moda endüstrisi uzmanlığını birleştiren özverili ekibinin, zevk odaklı alışverişin evi olma misyonunu hızlandırmaya yardımcı olacağına inanıyor.

YES uygulamasını ve web sitesini zaten durduran Pinterest, sosyal alışveriş ve e-ticaret pazarı alanlarına daha fazla dahil olmak için artık teknolojik entegrasyona odaklanıyor.

pinterest acquires AI-powered fashion shopping platform THE YES

tüm görseller Pinterest’e aittir EVET nedir?

Julie Bornstein ve Amit Aggarwal tarafından 2018 yılında kurulan THE YES, yapay zeka destekli bir Yüzlerce moda e-ticaret sitesinde satın alırken tüketicilerin tercihlerini öğrenen kişiselleştirilmiş alışveriş akışı. Sitede çok çeşitli tüccarlar ve hem insan girdisi hem de makine zekası tarafından desteklenen bir moda sınıflandırması vardı. Çoğunlukla kadın modasına odaklanan THE YES, aktif olarak internette gezinip alışveriş yapan ve uygulamanın önerilerine sadece EVET veya HAYIR’a basarak ultra kişiselleştirilmiş bir özet akışı oluşturmalarına yardımcı olan bireyler için tasarlandı.

Satın alma, Pinterest’in (daha fazlasını burada) insanların çevrimiçi alışveriş yapma biçimindeki bir değişimi yönlendirmeye çalışmasıyla gerçekleşti. EVET sayesinde, Pinterest kullanıcıları tarzlarına uyan daha fazla şey keşfedebilir ve algoritma, göz atarken öğrenir. Anlaşmanın ayrıntıları açıklanmamasına rağmen, temsilciler satın almanın Pinterest’in hem müşteriler hem de perakendeciler için hizmetlerin geliştirilmesi de dahil olmak üzere şirketin alışveriş operasyonlarını yönlendirmeye yardımcı olacak yeni bir stratejik organizasyon oluşturmasına yardımcı olacağını belirtiyor.

‘YES ekibi, uçtan uca bir alışveriş deneyimi oluşturma konusunda uzmandır. Zevkinize ve tarzınıza göre sizin için kişiselleştirilmiş doğru ürünleri bulmayı kolaylaştırma vizyonumuzu paylaşıyorlar. Pinterest’te özel alışveriş deneyimleri oluştururken THE YES’in yetenekli ekibi ve teknolojisi konusunda çok heyecanlıyız.’ Pinterest’in Kurucu Ortağı ve CEO’su Ben Silbermann’ı paylaşıyor.

‘Kariyerimi alışveriş, moda ve teknolojinin kesiştiği noktada geçirdim ve inşaatın değerli etkisini ilk elden gördüm. müşterilerin tercihlerini paylaşmasına olanak tanırken markaların bir platforma kolaylıkla katılmasını sağlayan teknoloji. Böylesine ilham verici bir platform kullanarak erişimimizi genişletmek için Pinterest ile güçlerimizi birleştirmek, ekibimiz ve teknolojimiz için heyecan verici ve ideal bir sonraki adım.’, THE YES’in Kurucusu ve CEO’su Julie Bornstein’dan bahsediyor.

myrto katsikopoulou I tasarım patlaması

eylül 12, 1000

1000

Related posts

Leave a Comment