New Jersey'li adam, 8 yıllık bir hukuk savaşından sonra ölen annesiyle evlenme hakkını elde etti

new-jersey'li-adam,-8-yillik-bir-hukuk-savasindan-sonra-olen-annesiyle-evlenme-hakkini-elde-etti

New Jersey Yüksek Mahkemesi bu sabah tartışmalı bir karar verdi ve Trenton’lu bir adamın ölü annesiyle yasal olarak evlenmesine izin verdi.

4’e 3’e bölünmüş bir kararda, Eyalet Yüksek Mahkemesi Mahkeme, 49 yaşındaki Francis Murphy’nin lehinde karar vererek, talebinin ölen annesiyle nişanlanmasına izin verdi.

Bay. Murphy ve annesi Dolores Smith, yedi yıl boyunca bir çift oluşturdular ve evlenmeyi ve çocuk sahibi olmayı planladıklarında

törenden dört gün önce kalp krizinden öldü. .

Yas tutan adam, onu kullanmasına izin verilmesi için, ölümüne rağmen onunla yasal olarak nişanlanma hakkı için yıllardır mücadele ediyor. çocuk sahibi olmak için bir doğurganlık kliniğinde dondurulan yumurtalar.

Mr. Murphy, rıza gösteren yetişkin akrabalar arasındaki aşk konusunda çok fazla ayrımcılığa maruz kaldığını söyleyerek karardan son derece memnun kaldı.

“New Jersey eyaleti dar görüşlü, saplantılı bürokratlarla dolu. Ne kadar anlatırsam anlatayım, annem olduğu için onunla evlenemeyeceğim ve onun ölmüş olduğu gerçeği hep aklıma geldi. Onlara yanıldıklarını kanıtlamam gerekiyordu!”

49 yaşındaki adam, mahkeme kararı, benzer durumlarla karşı karşıya kalan diğer kişilerin “ayrımcılığa karşı çıkıp hakları için mücadele etmelerine” olanak tanıyacaktır.

“Eşcinsel evliliğe zaten izin veriliyor, hayır Akrabalarla veya ölen sevdiklerimle evlilikle ilgili bir başka ayrımcı engeli daha kaldırdım. New Jersey ve ABD için harika bir gün”

4935349353

Francis Murphy mahkeme prosedürlerinde 8 yıldan fazla zaman geçirdi, ancak yaptığını söyledi aşkları devlet tarafından ayrımcılığa uğrayan diğer çiftler için yasayı değiştirmektir.

2013

Yargı

Bazı LGBT ve Sivil Haklar örgütleri mahkemenin kararını selamlarken, diğerleri Bay Murphy ve

Birçok dini ve muhafazakar örgüt, kararın “evliliğin kutsallığına saldırıldığını” söyleyerek tepkilerini veya tiksintilerini dile getirdiler.

Karar çok şiddetli tepkiler aldı ve Bay Murphy ölüm tehditleri aldıktan sonra polis koruması altına bile alındı.

Çoğu uzman bu yargıcın t çok spesifiktir ve New Jersey’deki veya ABD’deki başka bir yerde evlilik yasasını gerçekten etkilemez

2013

Related posts

Leave a Comment