Birinci sınıf MBA öğrencileri, Akdeniz'deki 'Yat Haftası'nda ağ kurmak ve parti yapmak için binlerce kişiyi bombalıyor

birinci-sinif-mba-ogrencileri,-akdeniz'deki-'yat-haftasi'nda-ag-kurmak-ve-parti-yapmak-icin-binlerce-kisiyi-bombaliyor
  • MBA öğrencileri, her yaz potansiyel işverenler ve meslektaşları ile parti yapmak ve hobnob yapmak için Yat Haftası’na akın ediyor.
  • Yıllık etkinlik başladığından bu yana önemli ölçüde büyüdü 2006 ve şimdi yüzlerce katılımcıya ev sahipliği yapıyor.
  • Seyahat 1 dolardan fazla ucuza gelmiyor, uçak bileti, yiyecek veya içecek dahil değil, yat deneyiminin kendisi için.
Yükleniyor Bir şey yükleniyor.

Cömert kokteyl partileri ve endüstri suareleri arasında, seçkin MBA öğrencileri için bir başka lüks ağ oluşturma deneyimi, yılın en önemli etkinliği olarak hızla ortaya çıkıyor. : Yat Haftası.

Ülkenin en iyi işletme okullarından gelen öğrenciler her yaz parti ve hobi için Hırvatistan’a akın ediyor Wall Street Journal’ın haberine göre, Adriyatik Denizi’nde yelken açarken gelecekteki potansiyel işverenler ve meslektaşlarla.

Yacht Week 2006 yılında İsveçli Day 8 AB şirketi tarafından yaratılmış ve devam etmiştir. web sitesine göre, o zamandan beri her yıl büyüyor. Bugün, 318 MBA öğrencilerinden daha fazlasına ev sahipliği yapıyor – genellikle Harvard, Duke, Dartmouth ve Northwestern gibi okullardaki en üst düzey ABD programları — her yaz bir haftalık geziler için.

Geleneksel rotası Trogir’de başlayıp Split’te son bulurken, öğrenciler diğerlerinin yanı sıra Yunanistan, Türkiye veya Fransız Polinezyası kıyılarında seyreden daha pahalı rotaları da seçebilirler. Orijinal Hırvat rotasının maliyeti $566 ile yaklaşık 1$ arasındadır, haftaya göre kişi başı olup, uçak bileti, yiyecek ve içecekler dahil değildir.

Wall Street Journal’a göre, bu işletme öğrencilerine ev sahipliği yapmak büyük işlere dönüştü. 2007 ile 2022, yat sayısı 95 toplam 1’in biraz altında, içinde 2022.

“Gittiğim kız arkadaşlarım Dartmouth’daki Tuck School of Business’ta öğrenci olan Hannah Bae, WSJ’ye verdiği demeçte, gezide, belki bir gün kurucu ortak oluruz” dedi. “Ne olursa olsun başarılı olacağımızı biliyorum.”

Yat Haftası genellikle ağır işler içerir Tekneler genellikle bir daire şeklinde yanaşırken, katılımcıların kokteyllerini yudumlayabilecekleri ve diğer teknelerde öğrencilerle yalpalarken şamandıralarda dinlenebilecekleri bir alan yaratmak. Bir Yat Haftası müdaviminin ortalama yaşı arasındadır. ve 40 yaşında, WSJ bildirdi.

2015

Erin Fedirko’nun (@erbearrrrr) paylaştığı bir gönderi

683

MIKE (@mikelv_)

tarafından paylaşılan bir gönderi

2015

A 2006 Yat incelemesi Hafta GQ’da etkinliği ve partilerini “kısık” ve katılımcıları büyük ölçüde varlıklı olarak nitelendirdi.

“Neredeyse herkes güzel, bekar, sınırsız ve şişe servisi zengindir,” GQ’s Stuart McGurk yazdı. “Birkaç kişi realite-TV programlarında yer aldı. Anladığım kadarıyla, iki personel fotoğrafçının sizin, parti meraklısı müşteri olarak, her zaman yetişebildiğiniz her şeyin fotoğrafını çektiği, devam edebileceğiniz tek tatil.

Bir hafta süren partinin bu öğrenciler için gerçekten işe dönüşüp dönüşmediği belirsizliğini koruyor, ancak ne olursa olsun, açık katılımcılar iyi vakit geçiriyor ve en azından anlamlı bağlantılar kurabilme ihtimaline inanıyorlar.

Harvard MBA öğrencisi Jaron Wright, WSJ’ye “Yat Haftası’ndan biri bir gün hayatımın gerçekten önemli bir parçası olacak” dedi. “İçimde bunun olacağına dair bir his var.”

Related posts

Leave a Comment